Kam na výlet

koprzimaSKI AREÁL KOPŘIVNÁ

Sjezdovka 1350 m se 4-sedačkovou lanovkou, nejdelší uměle osvětlená sjezdovka na Moravě. K dispozici je i samostatně oddělená dětská sjezdovka s pohyblivým přepravním pásem. Z naší chalupy vzdálenost 500m
vedlejší cestou s minimálním provozem.


horskelazneHorské lázně Karlova Studánka

Nejčistší vzduch v České republice srovnatelný s alpským prostředím, unikátní architektonický styl horského charakteru, lázeňské a wellness procedury, bázenový komplex.


PradědPraděd – nejvyšší hora Moravy a Slezska (1492 m)

Praděd nabízí v létě podmínky pro turisty a cykloturisty. Je tady síť značených tras a dvě naučné stezky. V zimě jsou svahy Pradědu a Petrových kamenů využívány jako atraktivní lyžařský areál. Doporučujeme tůrou 11km po žluté lesem s převýšením 800m!  a nebo autobusem se zastávky 200m od chalupy.


Naučná stezka Bílá Opava

Naučná stezka prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám na 13 informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.


Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Technická  památka, třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě s největší reverzní vodní turbínou v Evropě. Horní nádrž je přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž, k ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově.


Naučná stezka Velká Kotlina

Tato stezka je bezesporu nejpoutavější stezkou turistů v CHKO Jeseníky. Začíná v Karlově a vede podél toku řeky Moravice přes přírodní rezervaci Velká kotlina nad Temnou, kde končí popis trasy sedmou tabulí. Stezka je totožná s turisticky značenou cestou. Z přírodovědeckého hlediska patří Velká kotlina k nejvýznamnějším lokalitám střední Evropy. Pestrost její přírody, druhové bohatství rostlin a živočichů ji řadí na první místo v pohořích Krkonošsko – jesenické soustavy.


Naučná stezka Světem horských luk

Provede vás trasou dlouhou 12 km z Ovčárny přes Vysokou holi a Jelení studánku na motorest Skřítek. Seznámíte se s prostředím horských luk, zdejšími rostlinami a živočichy. Dozvíte se také, jak tyto polohy ovlivnil člověk. Cestou budete moci obdivovat nejrůznější geomorfologické jevy, které tu zanechala poslední doba ledová. Na konci stezky na vás čeká tajemné rašeliniště Skřítek